Allainz Logo

Round 04 – 2011 / 2012

Mosquito London/SE Cross League 4

The fourth round of the Mosquito Bikes London/South East Cross League held on October 2 at Herne Hill Velodrome, London  and hosted by VC Londres.

Gallery: Under 10/12YouthSeniors : Report

Results amended on Oct 11 – any further queries should be made by Oct 20 – john@londoncyclesport.com

Seniors
1 8 Steve Adams Sigma Sport Specialized Senior 9
2 45 Sylvain Garde La Fuga Sigma Sport Senior 9
3 9 Gary Record Biketart.com Senior 9
4 41 Matthew Webber London Pheonix Senior 9
5 195 Mick Bell LFB CC Veteran Vet50
6 64 James Duguid London Dynamo Senior 9
7 108 Jack Finch VC Deal Junior
8 2 Philip Glowinski VC Londres Senior 9
9 42 Simon Bird Vicious Velo Senior 9
10 112 Josh Parkin Artic Premier RT Junior 9
11 20 Russell Stort London Dynamo Senior 9
12 19 Stuart Spies London Dynamo Senior 9
13 16 Andy Nichols Ciclos Uno Senior
14 46 Garath Jones Velo Club Moulin Senior 9
15 58 Joel Kirkwood Senior 9
16 53 Matt Harper Look Mum No Hands Senior 9
17 160 Stuart Lockyear London Pheonix Veteran 9
18 11 Stuart Nisbett Crawley Wheelers Senior 9
19 65 Phil Lenney Activ Folkestone Senior 9
20 10 Glen Whittingston The Eight Bicyckle Company Senior 9
21 110 Matt Gater VC Deal Junior 9
22 14 Mark Smith Crawley Wheelers Senior 9
23 4 Neil Ellison Beydon/WDMBC/RRP Senior 9
24 17 Andrew Snowball VC Londres Senior 9
25 44 Kevin Ball Dulwich Paragon Senior 8
26 100 Chris McGovern Sutton CC Junior 8
27 213 Julian Wall Cyclefit Veteran 8
28 164 Dougie Fox Crawley Wheelers Veteran 8 Vet50
29 59 Dan Baines Norwood Paragon Senior 8
30 159 Simon Scarsbrook Mosquito RT Veteran 8
31 34 Phil Moore KMP Senior 8
32 203 Philip Murrell Finsbury Park Veteran 8
33 189 Paul Warmer Team Darrenth Veteran 8 Vet50
34 200 Andy Seltzer In-Gear RT Veteran 8
35 206 Simon Clarke GS Avanti Veteran 8
36 62 Oli Pepper Kinesis Morvello Project Senior 8
37 48 David Rees Dulwich Paragon Senior 8
38 55 Rob Beard Eagle Rock Cycling Senior 8
39 175 Kevin Perkins Seeds CC Veteran 8
40 168 Phil Jones Dulwich Paragon Veteran 8
41 188 Graham Freer Mosquito RT Veteran 8
42 61 Steve Brown Senior 8
43 23 Cameron Fraser La Fuga Sigma Sport Senior 8
44 209 Andy Powers Rollapaluza CC Veteran 8
45 63 Edwin Burden London Pheonix Senior 8
46 136 Lousie Mahe Mule Bar Girls 8
47 38 Mike Causer Senior 8
48 111 Sam Judd VC Londres Junior 8
49 52 Toby Blackman VC Londres Senior
50 144 Nicola Hamilton Look Mum No Hands 8
51 29 James Solly VC Londres Senior 8
52 43 Martin Weiss Hangen London Pheonix Senior 8
53 170 Tony Bartlett Team Corridori Veteran 8 Vet50
54 109 Luke Kennard VC Jubilee Junior 8
55 36 Will Bridginhan Senior 8
56 40 Daniel Walion Senior 8
57 145 Jo Mcrae Look Mum No Hands 8
58 205 Len Delicart London Pheonix Veteran 8
59 33 Alex Amey Hot Pursuit Senior 8
60 32 Duncan Rimmer Morden CRC Senior 8
61 186 Steve Blackmore Seeds CC Veteran 8
62 210 Alex Tyrrell Veteran 8
63 66 Christian Rudolf De Laune CC Senior 8
64 207 James Stephans BFS CC Veteran 8
65 179 Mark Jary VC Londres Veteran 8
66 3 Steven Treanor Senior 8
67 212 Pete Lawrence Condor Cycles Veteran 8
68 18 Shaun Bayliss VC Londres Senior 8
69 161 Andy Halliday Wessterly Veteran 8
70 211 M Glowinski VC Londres Veteran 8 Vet50
71 60 Josh Gregory Brixton Cycles Senior 9
72 174 Paul Atkinson Seeds CC Veteran 8
73 163 John Polak Veteran 8
74 57 Adrian Wain Beds Road CC Senior 8
75 248 Delia Beddis Vicious Velo 8
76 247 Lenoa Kadir La Fuga Sigma Sport 8
77 6 Alex Moss Dulwich Paragon Senior 8
78 202 Iain Craig VC Etoile Veteran 7
79 47 David Franklyne Brixton Cycles Senior 7
80 167 Dave Blackman Sutton CC Veteran 7
81 191 Michael Lowry Veteran 7
82 37 Vojtech BlazejovskyBrixton Cycles Senior 7
83 196 Lance Mead Sutton CC Veteran 7
84 51 Andrey Padiy Rollapaluza CC Senior 7
85 197 Paul Neville Sutton CC Veteran 7
86 142 Monica Lichtner VC Londres 7
87 201 Phil Shemmings Bigfoot CC Veteran 7
88 31 Robin Watts Senior 7
89 131 Nicola Wedham Kingston Wheelers 7
90 39 David Belcher Sotonia CC Senior 7
91 135 Hester Maddocck 7
92 146 Sara Dowling 7
93 185 Barry Allen London Pheonix Veteran 7 Vet50
94 104 Bart Wallbank Cycling Club Hackney Junior 7
95 165 Peter Douglas Finsbury RT Veteran 7 Vet50
96 68 Paul Barnes Welwyn Wheelers Senior 7
97 133 Emily Barnes Rapha Condor CC 7
98 157 Geoff Nutter HHYCC Veteran 7
99 107 Jack Priddle VC Jubilee Junior 7
100 103 Josh Cole-Hossain VC Londres Junior 7
101 169 Spencer Harradine Bigfoot CC Veteran 7
102 113 Tyler Lemmon Medway Velo Junior 7
103 199 Peter Nemestolly Veteran 6
104 178 Mark Cooper Lu Fuga/Sigma Sport Veteran 6
105 182 Simon Neame VC Deal Veteran 6
106 141 Sophia Joy VC Deal 6
107 158 Julian McGovern Sutton CC Veteran 6
108 190 Craig White Veteran 6
109 244 Jo-Anne Perry San Fairy Ann CC 6
110 67 Chris Atkins Hargroves Cycles Senior 6
111 184 Brian Ashwood Sutton CC Veteran 6
112 249 Kate Bebbington 6
113 172 Jason Meers Veteran 6
114 143 Jane Blackmore 6
115 25 Andrew Nippard Pearson CC Senior 6
116 49 John Jardine Pedal Power RT Senior 5
117 250 Mel Brand Pearsons 5
118 246 Hetti Cheims London Pheonix 5
119 26 Ben Eeinshaw Dulwich Paragon Senior 5
120 35 Darren Over Dulwich Paragon Senior 4
121 56 Simon Russell Senior 4
122 24 Ryan McCaig Brixton Cycles Senior 4
123 27 David Smith VC Londres Senior 4
124 155 Paul Gibbs Pearson CC Veteran 4
125 198 Iain Pringle Addiscombe CC Veteran 4
125 245 Kate Parkin London Pheonix 4
126 5 Neil Wyte Willesden Senior 3
127 21 Ben Scruton Sprockets UK Senior 3
128 30 Paul Sheers Vicious Velo Senior 3
129 162 M Palmer Veteran 2
130 12 Lee Dobson Senior 2
131 171 Andy Murray Norwood Paragon Veteran 2 Vet50
132 176 Tom Rampulia Lu Fuga/Sigma Sport Veteran 2
133 192 Kevin Carter London Pheonix Veteran 2
134 204 Richard Lewey Crystal Palace Triathletes Veteran 2
135 208 Russell Jones Brixton Veteran 2
136 183 Mark Simmonds Kingsnorth Int Veteran 1
137 50 David Bamford East London Velo Senior 1
138 1 Jules Birks VC Londres Senior 1
139 22 David Rose Dulwich Paragon Senior 1

Youth
1 51 Jake Marley VC Jubilee 5
2 74 Thomas Butler VC Deal 5
3 94 David Barnes Condor Cycles 5 U14
4 48 Anthony Anderson Kingston Wheelers 5 U14
5 92 Andrew Bradshaw Sutton CC 5
6 71 James Elury Team Darrenth 5
7 85 Tim Leave HHYCC 5
8 83 Sam Titmarsh Team Darrenth 5
9 99 Tom Pack VC Jubilee 5
10 86 Harrison Coombes HHYCC 4
11 79 Thomas Finch VC Deal 5 U14
12 59 Abi Van Twisk VCL 5
13 97 George Jary VCL 5 U14
14 67 Dan Nash Team Darrenth 4
15 36 Freddy Wright VCL 5 U14
16 61 Aidan Woolven Sutton CC 5
17 84 Joe Sutton Team Darrenth 5
18 37 Toby Martin Team Darrenth 5 U14
19 41 Luke Bindy VC Jubilee 5
20 80 George Finch VC Deal 5 U14
21 38 Baily Stichings Woolwich 5 U14
22 53 Freddie Argent HHYCC 5
23 75 Noah Phillips VCL 5
24 42 Jake Charlton VC Deal 5
25 72 James Abbott HHYCC 5 U14
26 91 Hisham Al-Ramah VCL 5
27 39 Amy Smith VC Jubilee 4
28 47 Martin Blackman Sutton CC 4 U14
29 56 Matthew McGovern Sutton CC 4 U14
30 78 Zak Corum-Haines VC Jubilee 4 U14
31 52 Louis Suggett Sutton CC 4 U14
32 49 Oliver Priddle VC Jubilee 4
33 68 Laura Cheesman PPYCC 4
34 62 Jake Sowe HHYCC 4
35 96 Holly Macmahon Team Darrenth 4 U14
36 73 Tom Hillness Team Darrenth 4 U14
37 64 Rowan Coombes HHYCC 4
38 77 Rachel Jary VCL 4 U14
39 82 Oscar Scrasbrooke PPYCC 4
40 45 Toby Cook Sutton CC 4 U14
41 63 Kaidi Akinnibi HHYCC 4 U14
42 46 Josh Fanner PPYCC 4
43 65 Oliver Robinson Thanet RC 4 U14
44 60 Eleanor Holden VCL 4 U14
45 55 Mostyn Taylor CC Hackney 4 U14
46 50 Oliver Moors VC Jubilee 4
47 89 Joseph Mulligan HHYCC 4 U14
48 88 George Edmondson HHYCC 4 U14
49 90 Tia Neame VC Deal 3 U14
50 54 Stanley Nutter HHYCC 2
51 95 Rory Thomas HHYCC 2 U14
52 44 Calum Anderton VC Deal 1
53 93 Charlotte Cole-Hossain VCL 1

Under 12s
1 3 Luke Mitchie Team Darrenth 3
2 7 Nathan Martin Team Darrenth 3
3 17 Arlo Ludewick HHYCC 3
4 22 Josh Mead Sutton CC 3
5 43 Hayden Cassidy HHYCC 3
6 23 Tom Martin HHYCC 3
7 12 Toby Anderton VC Deal 3
8 19 Dominic Cook Sutton CC 3
9 30 Kareem Akinnibi HHYCC 3
10 8 Max Taylor HHYCC 3
11 18 Noah Charlton VC Deal 3
12 20 Emily Ashwood Sutton CC 3
13 26 Logan De Monchaux-Irons CC Hackney 3
14 37 Tom Ives Sutton CC 3
15 42 George Sales Redhill CC 3
16 39 Amelia Coombes HHYCC 3
15 James Finch VC Deal 3
17 40 John Doovly  3
18 1 Lewis Stickings Woolwich CC 3
19 38 Finlay Wellings VCL 3
20 41 Elliot Ball Thanet RC 3
21 27 Louis Byrne CC Hackney 3
22 25 Molly Hoyd CC Hackney 3
23 Marc Johnson Southborough Wheelers
24 Lottie Wright VCL
25 Christopher Moor HHYCC
26 Callum Pike CC Hackney

Under 10s
1 10 Seth Ludewich HHYCC
2 29 Bar Grossman HHYCC
3 12 Joseph Blackmore HHYCC
4 7 Megan Aderton VC Deal
5 8 Daniel Finch VC Deal
6 1 Lewis Glaysher Sutton CC
7 26 Imogen Meers Bigfoot CC
8 20 Louis Harman HHYCC
9 15 Lucas Mead Sutton CC
10 6 Ben Innet VC Deal
11 13 Luke Ashwood Sutton CC
12  31 Fred Bedson HHYCC
13  17 Jack Harradine Bigfoot CC
14  22 Charlotte McGreevy Team Darrenth
15  25 Jake Carfer LVYCC
16  23 Flynn Robinon Thanet RC
17  14 Krisham Sivagnanam HHYCC
18  24 Lucy Abbott HHYCC
19 2 Alex Glaysher Sutton CC
20  16 Jedi Pritchard HHYCC
21  21 Jack Jounson Southborough Wheelers
22  28 Lily Meers Bigfoot CC
23  18 Fitz Price HHYCC
24  33 Shannon Neame Thanet Road Club
25 32 Ara Howard HHYCC
26 11 Nell Ludewick HHYCC
27 27 Rose Meers Bigfoot CC
28 3 Freddie Taylor HHYCC
29 30 Benjamin Potts HHYCC