Allainz Logo

Round 01 – 2012 / 2013

The first round of the London and South East Cyclo Cross League held at Fowlmead Country Park, near Deal on September 16 and promoted by VC Deal.

Seniors
1st  30 Darren Barclay Arctic SRAM S (1st) 8
2nd 14 Peter Mollison Kingston Wheelers S (2nd) 8
3rd 29 Jules Birks VC Londres S (3rd) 8
4th  12 Jack Finch P M Racing S (4th) 8
5th  34 Phil Lenney Team GWB/ACTiV S (5th) 8
6th  41 Philip Glowinski VC Londres S (6th) 8
7th  13 Alex Paton Team GWB/ACTiV S (7th) 8
8th  165 Jon Lyons GS Invicta V (1st) 8
9th  8 Gabor Doroghazi Fruit 4 London S (8th) 8
10th  28 Matthew Webber London Phoenix S (9th) 8
11th  9 Harry Franklin Hargroves J (1st) 8
12th  21 Dan Braid La Fuga Sigma Sport S (10th) 8
13th  31 Craig Joy Team Toachim S (11th) 8
14th  3 Phillip Webb P M Racing S (12th) 8
15th  20 James Wilson La Fuga Sigma Sport S (13th) 8
16th  19 Ciaran O’Grady Team Toachim S (14th) 8
17th  17 Glen Whittington The Eight Bicycle Company S (15th) 8
18th  10 Mark Smith CrawleyWheelers S (16th) 8
19th  109 Liam Earl Sutton CC/De Ver Cycles J (2nd) 8
20th  183 Nick Welsh GS Invicta V (2nd) 8
21st  15 Russell Short London Dynamo S (17th) 8
22nd  102 Chris McGovern Sutton CC J (3rd) 8
23rd  182 Phil Jones Dulwich Paragon CC V (3rd) 8
24th  174 Russell Jones Hackney GT/Push V (4th) 8
25th  177 Stuart Lockyear London Phoenix V (5th) 8
26th  23 Jeremy Bishop Bigfoot CC S (18th) 8
27th  6 Julian Wall Cyclefit  S (19th) 8
28th  170 Chris Hughes Team GWB/ACTiV V (6th) 8
29th  162 Dougie Fox Crawley Wheelers V (7th) 8
30th  5 Alex Pettett Unattached S (20th) 8
31st  26 Matthew Gater VC Deal/Activ S (21st) 8
32nd  24 Martin Weiss Hansen London Phoenix S (22nd) 8
33rd  35 Mark Field WF Senate  S (23rd) 8
34th  176 Glenn Hord Unattached V (8th) 8
35th  181 Paul Hudson Sprockets. V (9th) 8
36th  173 Philip. Murrell Finsbury Park CC V (10th) 8
37th  40 Wilf Sinclair Pearson Cycles S (24th) 8
38th  178 Len Delicaet London Phoenix V (11th) 8
39th  33 Ben Dixon London Dynamo S (25th) 7
40th  166 Martin Summers Herne Hill Youth CC V (12th) 7
41st  111 Connor Murphy  VC Jubilee J (4th) 7
42nd  186 Chris Trevallion Unattached V (13th) 7
43rd  7 Nick Frendo La Fuga Sigma Sport S (26th) 7
44th  157 John Polak Unattached V (14th) 7
45th  32 Peter Link Unattached S (27th) 7
46th  163 Mark Jary VCL V (15th) 7
47th  220 Dav id Kenning Unattached V (16th) 7
48th  101 James Flury Team Darenth J (5th) 7
49th  171 Mark Palmer Thanet RC V (17th) 7
50th  42 Shaun Bayliss VC Londres S (28th) 7
51st  108 Tom Paine VC Jubilee J (6th) 7
52nd  160 Tom Rampulla La Fuga Sigma Sport V (18th) 7
53rd  11 George Thomas Crawley Wheelers S (29th) 7
54th  103 Jack Priddle Eastbourne Rovers CC J (7th) 7
55th  167 Paul Gibbs Pearson CC V (19th) 7
56th  172 Graham Freer Hackney GT V (20th) 7
57th  154 Stephen Blackmore SEEDS V (21st) 7
58th  155 Roger Flury Team Darenth V (22nd) 7
59th  18 Henry Beaumont Team Corridori S (30th) 7
60th  184 Kevin Perkins SEEDS V (23rd) 7
61st  38 Andrey Padiy Rollapaluza CC S (31st) 7
62nd  189 Mark Simmonds Kingsnorth Int V (24th) 7
63rd  175 Tony Bartlett Team Corridori V (25th) 7
64th  161 Mark Cooper La Fuga Sigma Sport V (26th) 7
65th  2 Liam White VC Deal/Activ S (32nd) 7
66th  105 Dan Nash Team Darenth J (8th) 7
67th  164 Pete Lawrence Bike Science V (27th) 7
68th  110 Luke Bandy VC Jubilee J (9th) 7
69th  187 Dave Blackman Sutton CC V (28th) 7
70th  168 Andy Murray Norwood Paragon CC V (29th) 7
71st  153 Stephen Brown Team Darenth V (30th) 7
72nd  36 Danny Watts Crawley Wheelers S (33rd) 7
73rd  188 Marek Glowinski VC Londres V (31st) 7
74th  37 John Burrows VC Deal/Activ S (34th) 7
75th  219 Colin Robinson Thanet RC V (32nd) 7
76th  185 Paul Atkinson SEEDS V (33rd) 7
77th  152 Simon Neame VC Deal/Activ V (34th) 7
78th  135 Sophia Joy P M Racing W (1st) 7
79th  191 David Bishop Unattached V (35th) 7
80th  134 Tabitha Rendall Team Larkfield Cycles W (2nd) 7
81st  169 Bill Wright De Laune CC V (36th) 6
82nd  158 Michael Wood Wigmore CC V (37th) 6
83rd  106 Vlad Sologub Wigmore CC J (10th) 6
84th  180 Peter Douglas A8 Bicycles V (38th) 6
85th  132 Gretel Warner Team Darenth W (3rd) 6
86th  151 James Glaysher Sutton CC V (39th) 6
87th  133 Jo-Anne Perry San Fairy Ann/Deal Tri Club W (4th) 6
88th  156 Julian Mc Govern Sutton CC V (40th) 6
89th  179 Ketan Bakrania Team Darenth V (41st) 5
90th  131 Jane Blackmore Unattached W (5th) 5

Youth
1st 19 Daniel Tulett Hargroves Cycles MB (1st) 4
2nd 17 Tom Franklin Hargroves Cycles MA (1st) 4
3rd 2 Calum Anderton Whyte Bikes MA (2nd) 4
4th 5 Anthony Anderson La Fuga Sigma Sport MB (2nd) 4
5th 21 Sam Titmarsh Team Darenth MA (3rd) 4
6th 7 David Barnes Condor Cycles MA (4th) 4
7th 1 Jake Charlton VC Deal/Activ MA (5th) 4
8th 20 Oliver Priddle Eastbourne Rovers CC MA (6th) 4
9th 28 George Jary VC Londres MA (7th) 4
10th 10 Zak Corum-Haines VC Jubilee MA (8th) 4
11th 22 Joseph Sutton Team Darenth MA (9th) 4
12th 6 Thomas Finch VC Londres MA (10th) 4
13th 8 Martin Blackman Sutton CC MA (11th) 4
14th 27 Jake Sowe Herne Hill Youth CC MA (12th) 4
15th 23 Toby Martin Team Darenth MB (3rd) 4
16th 15 Luke Mitchie Team Darenth MB (4th) 4
17th 30 Harry Clarke Sutton CC MA (13th) 4
18th 26 Freddie Argent Herne Hill Youth CC MB (5th) 4
19th 18 George Finch Herne Hill Youth CC MB (6th) 4
20th 9 Matthew McGovern Sutton CC MB (7th) 4
21st 11 George Edmundson Thanet RC MB (8th) 4
22nd 4 Holly Macmahon Team Darenth FA (1st) 4
23rd 25 Stanley Nutter Herne Hill Youth CC MA (14th) 4
24th 16 George White Sutton CC MA (15th) 4
25th 12 Conor O’Reilly VC Deal/Activ MA (16th) 3
26th 24 Nathan Martin Team Darenth MB (9th) 3
27th 35 Oliver Robinson Thanet RC MB (10th) 3
28th 13 Bailey Stickings Woolwich CC MA (17th) 3
29th 29 Rachel Jary VC Londres FB (1st) 3
30th 14 Ben Wood Wigmore CC MA (18th) 3
3rd 3 Tia Neame Thanet RC FB (2nd) 4

Under 12
1st 14 Ben Tulett Hargroves Cycles MC (1st) 9
2nd 1 Noah Charlton VC Deal/Activ MC (2nd) 9
3rd 6 Tom Martin Herne Hill Youth CC MC (3rd) 9
4th 2 Toby Anderton VC Deal/Activ MC (4th) 9
5th 16 Sion Margarve Team Darenth MC (5th) 8
6th 10 Jonathan Heasman Unattached MC (6th) 8
7th 18 Luke Ashwood Sutton CC MC (7th) 8
8th 15 Cameron Coxon Wigmore CC MC (8th) 7
9th 3 Megan Anderton VC Deal/Activ FC (1st) 7
10th 7 Daniel Finch V C Londres MC (9th) 7
11th 19 Kishan Bakrania Unattached MC (10th) 7
12th 13 Louis Bennett Thanet RC MC (11th) 7
13th 11 Marc Johnson Southborough Wheelers MC (12th) 7
14th 17 Dru Dennis Herne Hill Youth CC MC (13th) 7
15th 4 Lewis Glaysher Sutton CC MC (14th) 7
16th 9 James Mangar Club Cyclopark MC (15th) 7
6th 5 Dan Lovegrove Sutton CC MC (16th) 6
4th 12 Jack Johnson Southborough Wheelers MC (17th) 4

Under 10    
1st 13 Joseph Blackmore Herne Hill Youth CC MD (1st) 6
2nd 2 Flynn Robinson Thanet RC MD (2nd) 6
3rd 8 Charlotte McGreevy Team Darenth FD (1st) 6
4th 12 Caleb Brown Team Darenth MD (3rd) 6
5th 11 Milo Summers Herne Hill Youth CC MD (4th) 6
6th 16 Alfie Wood Wigmore CC MD (5th) 5
7th 1 Eli-Isaac Charlton Thanet RC MD (6th) 5
8th 10 Ben Inett VC Deal/Activ MD (7th) 5
9th 20 Zach Rendall Todd Club Cyclopark   5
10th 14 Hannah Bennett Thanet RC FD (2nd) 5
11th 17 James Coward Thanet RC MD (8th) 5
12th 5 Alex Glaysher Sutton CC ME (1st) 5
13th 3 Max Robinson Thanet RC MD (9th) 5
14th 9 Stanley Ball Thanet RC ME (2nd) 5
15th 19 Zachary Wall Cyclefit  MD (10th) 5
16th 4 Jack Wiggins San Fairy Ann CC MD (11th) 4
17th 18 Harry Cox Wigmore CC ME (3rd) 4
18th 6 Shannon Neame Thanet RC FD (3rd) 4