Allainz Logo
East Kent Round 2 - Oct 16
Round 3 - Sun 2nd Oct
Calendar

Round 4 – Sun 9th Oct

Round four of the Cyclefit London and South East Cyclo Cross and round three of the Sussex League held at Happy Valley…

Post By admin

Round four of the Cyclefit London and South East Cyclo Cross and round three of the Sussex League held at Happy Valley Park, Brighton. Promoted by Preston Park Youth CC.

img_8002

purple

Videos: https://cyclesport.london/londonse-cross-4-happy-valley-201617/
Pictures
John
https://cyclephotos.smugmug.com/Cyclo-Cross/201617-Cyclefit-LondonSouth-Ea
Glyn
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.975234519270213&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.975228935937438&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.975223279271337&type=3

Result queries via – http://www.londonxleague.co.uk/contact/

purple

Senior/Junior Men (revised 11/10)

Pos Bib Last Name First Name Team Category Time Gap Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8 Lap 9 Lap 10 Lap 11
1 107 HOLMES matt Arctic-Tacx RT Sen M 1:00:50 4:01 5:34 5:38 5:42 5:38 5:39 5:47 5:39 5:48 5:46 5:37
2 203 MORRISON Chris Pearson Cycling Club Sen M 1:00:56 0’07” 4:01 5:34 5:38 5:42 5:36 5:41 5:47 5:44 5:44 5:45 5:44
3 182 SMART Thomas VC Deal Sen M 1:01:00 0’10” 4:01 5:34 5:38 5:43 5:35 5:42 5:47 5:38 5:48 5:46 5:48
4 340 REES David Dulwich Paragon Sen M 1:01:44 0’54” 4:04 5:34 5:37 5:40 5:46 5:47 5:47 5:49 5:52 5:54 5:54
5 4 WOOD Hayden Sen M 1:02:51 2’01” 4:07 5:30 5:51 5:56 5:46 5:53 5:54 5:55 5:59 6:02 5:57
6 235 COLEY Nick Evans Cycles RT Sen M 1:03:14 2’25” 4:11 5:47 5:54 5:55 5:54 5:52 5:58 5:59 6:00 6:07 5:38
7 339 LADBROOK Mike Team Corridori Sen M 1:03:16 2’27” 4:06 5:44 5:55 5:56 5:57 5:51 6:02 5:57 6:03 6:06 5:39
8 65 KANE Steve Brighton Excelsior CC Sen M 1:03:17 2’27” 4:07 5:48 5:51 6:00 5:54 5:50 6:00 5:58 6:03 6:07 5:40
9 207 WHITTINGTON Glen Southborough & District Wheelers Sen M 1:03:18 2’29” 4:10 5:58 5:51 5:45 5:54 5:53 5:59 6:00 6:01 6:06 5:40
10 281 LYNN Stuart Dulwich Paragon CC Sen M 1:03:21 2’32” 4:15 5:49 5:54 5:47 5:53 5:53 5:59 6:00 6:00 6:07 5:44
11 241 LOCAL James Hoste TAAP Storck Sen M 1:03:22 2’32” 4:25 6:04 5:44 5:53 5:53 5:50 5:55 5:51 6:08 5:56 5:42
12 124 SINCLAIR Wilf Pearson Cycles Sen M 1:03:42 2’53” 4:05 5:49 5:55 5:58 5:54 5:54 5:59 6:01 6:01 6:04 6:03
13 527 IBBETT Josh HuntBikeWheels.com Sen M 1:03:54 3’04” 4:19 5:47 5:50 5:54 5:54 5:52 5:59 5:58 6:07 6:06 6:07
14 442 CASSIDY Hayden VC Londres Jun M 1:04:24 3’35” 4:05 5:45 5:55 5:58 5:54 5:57 5:59 6:02 6:08 6:24 6:17
15 403 GLADSTONE Hugo VC Londres Sen M 1:04:44 3’54” 4:15 5:50 5:54 5:49 5:55 6:04 6:17 6:06 6:17 6:11 6:06
16 178 DEAR James Crawley Wheelers V40 M 1:04:58 4’09” 4:13 5:53 5:52 5:52 5:52 6:10 6:05 6:14 6:18 6:15 6:15
17 544 HILL joe asl360 Jun M 1:05:50 5’00” 4:21 5:56 5:57 5:52 6:06 6:08 6:22 6:11 6:20 6:26 6:10
18 402 PARRY Rob Crystal Palace Triathletes Sen M 1:06:27 5’37” 4:40 5:58 6:05 5:59 6:14 6:16 6:03 6:07 6:24 6:27 6:14
19 448 BAINES Jesse Sen M 1:06:40 5’51” 4:38 5:59 6:07 6:09 6:14 6:06 6:08 6:21 6:24 6:16 6:19
20 277 DRAIN James Gemini Sen M 1:06:46 5’57” 4:22 5:56 6:02 6:12 6:13 6:16 6:15 6:08 6:32 6:27 6:24
21 393 FLURY james vicious velo Sen M 1:07:19 6’30” 4:12 5:53 5:55 6:04 6:03 6:27 6:30 6:38 6:33 6:35 6:31
22 247 COYLE Lawrence VC Jubilee Jun M 1:00:52 -1 lap 4:22 6:05 6:06 6:18 6:34 5:50 6:14 6:32 6:26 6:25
23 261 PERRY Toby Thanet RCC Jun M 1:01:17 -1 lap 4:19 6:01 6:14 6:16 6:14 6:10 6:24 6:34 6:25 6:41
24 529 KIRKIN George Imperial RT Sen M 1:01:21 -1 lap 4:34 6:06 6:15 6:16 6:18 6:17 6:26 6:19 6:19 6:30
25 12 CHEESEMAN James Crawley wheelers Sen M 1:01:25 -1 lap 4:39 5:52 6:14 6:22 6:22 6:18 6:24 6:19 6:15 6:41
26 521 MALONE James Dulwich Paragon CC Sen M 1:01:27 -1 lap 4:42 6:06 6:09 6:15 6:18 6:18 6:25 6:19 6:19 6:37
27 373 PAYNE James Sen M 1:01:29 -1 lap 4:32 6:09 6:14 6:17 6:16 6:19 6:27 6:19 6:20 6:37
28 496 BARNARD Paul Southdowns Bikes/Casco Pet Sen M 1:01:29 -1 lap 4:31 6:02 6:13 6:23 6:19 6:19 6:25 6:20 6:19 6:39
29 481 DUNNE Jack King’s Velo Club Sen M 1:01:56 -1 lap 5:05 6:37 6:30 6:21 6:21 6:18 6:12 6:03 6:19 6:09
30 181 RUFFER Giles Brighton Mitre Sen M 1:02:02 -1 lap 4:52 6:21 6:21 6:18 6:19 6:28 6:20 6:24 6:08 6:32
31 116 MAGUIRE Richard Generation Press CC Sen M 1:02:05 -1 lap 4:25 6:25 6:18 6:21 6:25 6:33 6:26 6:26 6:26 6:20
32 50 SMITH Nick Lewes wanderers Sen M 1:02:30 -1 lap 4:39 6:14 6:16 6:22 6:27 6:30 6:26 6:26 6:27 6:42
33 461 MCEWEN Ross Sen M 1:02:52 -1 lap 4:34 5:58 6:05 6:09 6:18 6:20 6:49 7:02 6:58 6:39
34 210 METCALFE George Team Darenth Jun M 1:02:53 -1 lap 4:20 6:10 6:28 6:44 6:34 6:40 6:41 6:44 6:33 6:00
35 236 ROGERS Oliver VC Jubilee Jun M 1:02:55 -1 lap 4:21 5:59 6:13 6:16 6:28 6:28 7:02 7:02 6:52 6:13
36 550 DUNSTEN chris BECC Jun M 1:03:00 -1 lap 4:58 6:24 6:33 6:23 6:22 6:35 6:25 6:24 6:32 6:24
37 516 FENTON Oliver South Downs Bikes/Casco Sen M 1:03:11 -1 lap 4:27 5:54 6:01 6:29 6:17 6:26 6:37 6:42 7:29 6:48
38 255 ASTON John Generation Press CC Sen M 1:03:26 -1 lap 5:34 6:13 6:17 6:12 6:23 6:30 6:32 6:42 6:34 6:29
39 168 CHEATLE Jonny VC Londres V40 M 1:03:33 -1 lap 4:48 6:10 6:34 6:21 6:39 6:35 6:38 6:29 6:41 6:39
40 523 PEPPO Kyle Sen M 1:03:48 -1 lap 4:47 6:08 6:25 6:24 6:25 6:35 6:44 6:44 6:44 6:51
41 381 HALL Christopher Ripcor Sen M 1:04:15 -1 lap 4:57 6:23 6:38 6:23 6:31 6:39 6:40 6:47 6:48 6:29
42 345 SALES George Sutton CC Jun M 1:04:15 -1 lap 4:18 6:18 6:33 6:44 6:38 6:54 6:45 6:45 6:49 6:30
43 288 SHARPE Jon G!RO Prestige Sen M 1:04:21 -1 lap 4:41 6:26 6:30 6:20 6:20 6:40 6:42 6:48 6:54 7:00
44 335 STEWART Henry Sen M 1:05:23 -1 lap 4:58 6:37 6:52 6:29 6:38 6:40 6:36 6:47 7:00 6:46
45 169 CHEATLE Max VC Londres Jun M 1:05:35 -1 lap 5:00 6:24 6:32 6:37 6:44 6:50 6:47 6:54 6:54 6:52
46 423 PREECE Cameron Southborough & District Wheelers Jun M 1:05:40 -1 lap 4:54 6:21 6:20 6:28 6:49 6:39 6:51 7:00 7:05 7:14
47 24 KING Justin Crawley Wheelers Sen M 1:05:55 -1 lap 4:44 6:28 6:42 6:48 6:55 6:59 6:49 6:47 6:52 6:52
48 552 BRADBURY tom corridori Sen M 1:06:15 -1 lap 4:38 6:28 6:48 6:40 6:43 6:50 7:00 7:00 7:17 6:50
49 222 CHURCHILL Jack VC Jubilee Jun M 1:06:17 -1 lap 4:28 6:19 6:24 6:44 6:58 7:15 7:21 6:29 7:13 7:06
50 117 NEVILLE Thomas Sutton CC Jun M 1:07:25 -1 lap 4:58 6:52 6:43 6:58 6:48 6:49 6:46 7:16 6:45 7:29
51 514 MILLER Simon Southborough Unknown 1:00:50 -2 laps 4:59 6:47 6:57 7:05 7:02 7:01 7:04 6:59 6:55
52 478 SOSSO Gabriele Cesare Crystal Palace Triathletes Sen M 1:01:07 -2 laps 4:59 6:36 6:42 6:53 7:05 7:11 7:28 6:59 7:13
53 155 WRIGHT Ben Crawley Wheelers Sen M 1:01:09 -2 laps 6:08 5:23 6:53 6:55 6:58 7:10 7:04 7:26 7:14
54 462 FIFIELD James Sen M 1:01:17 -2 laps 4:44 6:29 6:57 6:56 7:24 7:09 7:04 7:17 7:18
55 33 LEVETT Luke Herne Hill Youth CC Jun M 1:01:21 -2 laps 4:38 6:36 6:41 6:47 7:03 7:12 7:22 7:30 7:33
56 237 WOODS Chris Sen M 1:02:13 -2 laps 5:56 5:56 7:11 7:10 7:09 7:14 7:12 7:13 7:13
57 439 BONNEFON Nicolas Addiscombe CC Sen M 1:02:14 -2 laps 5:21 6:53 7:08 7:14 7:02 7:16 7:10 7:11 6:58
58 249 HARRIS Jamie Wigmore C.C. Sen M 1:02:42 -2 laps 5:29 7:01 7:11 7:09 7:16 7:15 7:11 7:13 6:56
59 543 JAMES Henry Crawley Wheelers Sen M 1:03:05 -2 laps 4:54 6:40 6:44 6:38 7:00 7:07 7:20 8:11 8:31
60 189 NICHOLLS Jimmi Attacus Cycling Sen M 1:04:47 -2 laps 5:23 7:00 7:12 7:30 7:28 7:23 7:10 7:42 7:59
61 419 WILLIS Toby Panagua Sen M 1:05:03 -2 laps 5:29 7:17 7:17 7:18 7:20 7:23 7:39 7:45 7:36
62 546 FEISST tobias crawly wheelers Sen M 1:06:43 -2 laps 4:55 6:48 6:54 7:02 7:34 7:20 7:50 8:34 9:46
63 446 MCCARTHY Ronan Seeds Cycling Sen M 1:08:54 -2 laps 5:29 7:43 7:37 7:43 7:52 8:01 8:01 8:14 8:14
64 368 WHITEHEAD Paul Sen M 1:01:22 -3 laps 5:34 7:25 7:38 8:00 7:57 8:15 8:12 8:21
65 551 HAMBLETON jack Sen M 44:22 -4 laps 5:02 6:23 6:32 6:38 6:44 6:32 6:31
66 120 BURCHELL Matt Sen M 50:56 -5 laps 6:07 8:21 8:57 9:06 9:01 9:24
67 533 KUWERTZ ryan Southborough and District Wheelers Sen M 28:03 -7 laps 5:11 7:03 7:27 8:23
68 173 WRIGHT Isaac Team ASL360 Jun M 10:34 -9 laps 4:18 6:16
69 278 SWATTON Craig Crawley Wheelers Sen M 12:35 -9 laps 5:17 7:18

purple
Veteran Men 40+

1 84 GIBSON Stephen 4T+ Velo V40 M 44:43 4:12 5:39 5:45 5:48 5:50 5:50 5:52 5:46
2 31 SMITH Mark Crawley Wheelers V40 M 45:38 0’55” 4:17 5:45 6:01 6:02 5:55 5:52 5:52 5:54
3 332 SPIES Stuart Chaingang V40 M 46:00 1’18” 4:19 5:47 5:59 6:02 5:53 5:57 5:59 6:05
4 360 WADDINGTON James V40 M 46:23 1’40” 4:18 5:56 5:50 6:03 6:10 6:04 6:03 5:59
5 80 BRAID Dan Team Corridori V40 M 46:45 2’02” 4:18 5:56 6:01 6:06 6:11 6:08 6:04 6:01
6 13 NISBETT Stu Crawley Wheelers V40 M 46:59 2’16” 4:21 6:04 6:05 6:07 6:05 6:09 6:04 6:04
7 78 SHORT Russell www.chaingang.me V40 M 47:04 2’22” 4:19 6:04 6:07 6:07 6:05 6:08 6:05 6:09
8 68 YULE Alan Crawley Wheelers V40 M 47:06 2’23” 4:28 6:00 6:02 6:07 6:05 6:09 6:04 6:11
9 323 WILSON James Cyclefit RT V40 M 47:42 3’00” 4:31 6:05 6:06 6:11 6:11 6:15 6:14 6:10
10 291 REUTER Max London Phoenix V40 M 47:47 3’04” 4:25 6:02 6:04 6:13 6:19 6:19 6:17 6:08
11 166 DEACON philip Epsom CC V40 M 47:58 3’16” 4:33 6:05 6:06 6:17 6:17 6:17 6:15 6:08
12 179 CLIFFORD Frazer Pivot Boompods V40 M 48:02 3’20” 4:26 6:14 6:00 6:32 6:22 6:15 6:09 6:05
13 142 PATEMAN Daniel Paceline RT V40 M 48:05 3’23” 4:33 6:09 6:16 6:23 6:09 6:17 6:16 6:01
14 86 AMICUCCI-BROWN Mark Evans Cycles Race Team V40 M 48:05 3’23” 4:36 6:23 6:28 6:08 6:11 6:10 6:07 6:02
15 534 JOHNSTON Tim Southborough and District Wheelers V40 M 48:23 3’40” 4:41 6:11 6:14 6:19 6:33 5:55 6:14 6:16
16 18 BURKINSHAW Jason Blazing Saddles V40 M 48:39 3’57” 4:35 6:06 6:16 6:24 6:14 6:30 6:24 6:10
17 328 HARRIS Ryan C & N Cycles V40 M 48:39 3’57” 4:22 6:06 6:15 6:19 6:23 6:27 6:28 6:20
18 357 FLATAU Simon Charlotteville CC V40 M 48:58 4’16” 4:38 6:24 6:16 6:20 6:20 6:21 6:22 6:17
19 246 HAMBLING Steve BowlPhish Racing V40 M 49:10 4’27” 4:27 6:28 6:16 6:27 6:31 6:28 6:11 6:21
20 56 ALLEN Rob Handsling RT V40 M 49:24 4’42” 4:37 6:13 6:28 6:21 6:24 6:28 6:27 6:25
21 70 DIPRINCIPE Daniel Kingston Wheelers V40 M 49:26 4’44” 4:32 6:26 6:24 6:19 6:23 6:29 6:28 6:25
22 183 WILSON Dominic V40 M 49:40 4’58” 4:55 6:19 6:18 6:20 6:24 6:27 6:31 6:26
23 430 OWEN John London Dynamo V40 M 49:47 5’04” 4:54 6:14 6:19 6:23 6:22 6:28 6:36 6:30
24 391 WILLARD Joe V40 M 49:58 5’15” 4:45 6:27 6:29 6:33 6:20 6:28 6:35 6:20
25 537 THOMAS Richard Pearson CC V40 M 49:59 5’17” 4:40 6:17 6:34 6:38 6:31 6:33 6:30 6:17
26 265 MEEGAN Kevin V40 M 50:11 5’29” 4:39 6:19 6:29 6:41 6:28 6:32 6:34 6:30
27 290 GREY Anthony Crawley Wheelers V40 M 50:21 5’38” 4:36 6:12 6:32 6:33 6:42 6:35 6:38 6:33
28 466 GRAY Mark London Dynamo V40 M 50:41 5’58” 5:00 6:24 6:31 6:35 6:36 6:38 6:31 6:25
29 431 EVERINGTON Nick V40 M 50:47 6’05” 5:02 6:30 6:34 6:39 6:36 6:29 6:29 6:27
30 17 SHOTTER Jezz V40 M 51:00 6’17” 4:45 6:28 6:25 6:35 6:37 6:45 6:42 6:43
31 327 THOMAS Will Brighton Mitre V40 M 51:05 6’23” 5:34 5:34 6:34 6:37 6:46 6:45 6:37 6:36
32 248 WILSON Paul Team Kinesis UK V40 M 51:09 6’26” 4:40 6:22 6:29 6:40 6:42 6:50 6:43 6:43
33 250 PITTOCK Damian C and N Cycles RT V40 M 44:47 -1 lap 4:55 6:28 6:32 6:41 6:40 6:41 6:50
34 358 ROBINSON Rupert Crawley Wheelers V40 M 44:53 -1 lap 4:35 6:28 6:39 6:54 6:43 6:48 6:48
35 280 HOUGHTON Tom Brighton Excelsior CC V40 M 45:12 -1 lap 4:57 6:28 6:55 6:41 6:47 6:40 6:44
36 310 GOODMAN Mark RM Cycles V40 M 45:26 -1 lap 4:48 6:35 6:50 6:51 6:48 6:46 6:46
37 414 BARKER Anthony Crawley Wheelers V40 M 45:26 -1 lap 4:48 6:38 6:45 6:50 6:48 6:54 6:44
38 122 KING Darren NOSI V40 M 45:50 -1 lap 4:57 6:41 6:48 6:59 6:49 6:56 6:41
39 542 ROBBINS Alex Dulwich Paragon CC V40 M 45:54 -1 lap 4:34 6:32 7:04 6:55 7:03 7:01 6:44
40 58 HARVEY Barry Blazing saddles racing team V40 M 46:13 -1 lap 5:03 6:44 6:42 6:56 6:57 6:55 6:55
41 256 BAKOVIC Srdjan Sutton CC V40 M 46:15 -1 lap 5:05 6:49 6:34 6:59 6:54 7:03 6:51
42 394 COHEN Paget Lewes Wanderers CC V40 M 46:31 -1 lap 5:23 6:52 6:42 6:53 6:54 6:51 6:55
43 8 GRUNFIELD Rob gs avanti V40 M 46:48 -1 lap 4:49 6:56 6:53 7:09 7:00 7:00 7:01
44 52 SONES Rob Crawley Wheelers V40 M 47:07 -1 lap 5:13 6:54 6:57 6:55 6:58 7:08 7:02
45 365 BRAMELD John Pearson CC V40 M 47:21 -1 lap 5:15 6:54 6:51 6:56 7:04 7:15 7:06
46 545 WESTON anthony V40 M 47:22 -1 lap 5:19 6:52 6:56 6:56 7:08 7:08 7:03
47 47 CLARKE Simon GS Avanti V40 M 47:31 -1 lap 5:03 7:02 6:58 7:07 7:14 7:03 7:04
48 324 VICKERS Tony Pearson CC V40 M 48:00 -1 lap 4:57 7:07 6:58 7:10 8:03 7:02 6:43
49 118 NEVILLE Paul Sutton CC V40 M 48:00 -1 lap 5:04 7:02 7:01 7:17 7:11 7:15 7:10
50 284 ASHWOOD Brian Sutton CC V40 M 48:00 -1 lap 5:05 7:02 7:11 7:18 7:01 7:12 7:10
51 539 GOFF Jason Le In Gear Quickvit Trainsharp V40 M 48:01 -1 lap 5:09 6:49 7:04 7:13 7:20 7:17 7:10
52 264 FAGG Daniel Brighton Mitre V40 M 48:07 -1 lap 5:19 7:05 6:59 7:01 7:20 7:15 7:07
53 73 SANDELL Bruce Southborough & District Wheelers V40 M 48:08 -1 lap 5:27 6:58 7:07 7:06 7:07 7:17 7:06
54 48 COUPS Ashley Wimbledon Windmilers V40 M 48:16 -1 lap 4:50 6:34 6:39 7:20 7:38 7:50 7:23
55 79 PETERS Timothy Horsham Cycling V40 M 48:20 -1 lap 5:11 6:53 7:10 7:20 7:19 7:25 7:04
56 518 MAC TAGGART Scott Crawley Wheelers V40 M 48:30 -1 lap 5:31 7:11 7:13 7:17 7:17 6:52 7:08
57 520 BARRIE Mike Beeston CC V40 M 48:37 -1 lap 5:08 7:09 7:17 7:23 7:25 7:10 7:07
58 535 STEPHENS Mike Epsom CC V40 M 48:47 -1 lap 5:23 7:09 7:02 7:08 7:26 7:19 7:19
59 204 RAE-BYFORD Lee Crawley Wheelers V40 M 48:50 -1 lap 5:11 7:04 7:16 7:24 7:20 7:20 7:15
60 321 NORMAN Paul Brighton Mitre V40 M 48:53 -1 lap 5:01 6:57 7:14 7:14 7:50 7:19 7:18
61 322 FROST Richard Lewes Wanderers CC V40 M 49:42 -1 lap 5:40 7:16 7:11 7:29 7:26 7:29 7:11
62 199 CHATFIELD mark Crawley Wheelers V40 M 49:46 -1 lap 5:08 7:14 7:22 7:30 7:27 7:37 7:26
63 6 PRENELLE ian Finsbury Park CC V40 M 49:59 -1 lap 5:12 7:04 7:07 7:14 8:28 7:32 7:23
64 285 JAMES Darren Sutton CC V40 M 50:13 -1 lap 5:24 7:29 7:21 7:42 7:26 7:29 7:22
65 287 LITTLE Joseph Pearson cc V40 M 50:22 -1 lap 5:17 7:22 7:32 7:35 7:37 7:37 7:21
66 479 BLISZCZAK Ian V40 M 51:01 -1 lap 5:30 7:13 7:21 7:47 7:45 7:47 7:38
67 43 BISHOP David Wigmore cc V40 M 51:07 -1 lap 5:02 7:19 7:22 9:28 7:26 7:22 7:07
68 110 THORNE-JONES Russell Crawley Wheelers V40 M 51:11 -1 lap 5:18 7:18 7:31 7:44 7:53 7:51 7:37
69 536 BERLIN tony V40 M 51:29 -1 lap 5:26 7:31 7:36 7:46 7:49 7:41 7:39
70 528 BOOTH Phil Medway Velo V40 M 51:30 -1 lap 5:35 7:25 7:31 7:48 7:40 7:50 7:41
71 329 BUDGEN Paul Crawley Wheelers V40 M 51:45 -1 lap 5:21 7:26 7:40 7:49 7:54 8:02 7:32
72 61 HEDLEY James Sussex Nomads V40 M 52:25 -1 lap 5:26 7:28 7:44 7:41 7:55 8:09 8:02
73 320 NEWMAN Alan Brighton Mitre V40 M 45:06 -2 laps 5:25 7:25 8:00 8:09 7:57 8:09
74 531 HARRISON David C AND N CYCLES RT V40 M 45:13 -2 laps 5:44 7:54 7:55 7:58 7:52 7:50
75 158 DONJON Sebastien Crawley Wheelers V40 M 45:14 -2 laps 5:39 7:39 7:52 7:58 8:14 7:52
76 547 BEER jason V40 M 45:27 -2 laps 5:47 7:34 7:53 8:03 7:58 8:12
77 154 GORMAN Kieran Brighton Excelsior CC V40 M 45:33 -2 laps 5:39 7:40 7:50 8:02 8:13 8:10
78 72 AUSTEN Nick Tunbridge Wells Tri V40 M 46:05 -2 laps 5:46 7:42 7:58 8:09 8:09 8:20

purple

Vet 50+ & Women

1 88 WILEY Don Handsling Racing V50 M 46:39 4:26 5:59 5:59 6:00 6:08 6:01 6:03 6:04
2 51 WELSH Nick Unattached V50 M 47:29 0’49” 4:26 6:00 6:04 6:07 6:09 6:23 6:17 6:02
3 134 PARSONS Jez brighton excesior V50 M 47:32 0’53” 4:25 6:05 6:00 6:07 6:13 6:18 6:18 6:06
4 25 FOX Dougie Crawley Wheelers V50 M 47:59 1’19” 4:25 6:03 6:01 6:09 6:09 6:22 6:20 6:29
5 212 WILLIAMS Shaun Abellio SFA Racing Team V50 M 48:50 2’10” 4:27 6:03 6:02 6:22 6:30 6:30 6:28 6:28
6 74 POLLINTINE Andy Dulwich Paragon V50 M 49:03 2’24” 4:27 6:05 6:16 6:22 6:25 6:29 6:29 6:29
7 252 EVANS stuart crawley wheelers V50 M 49:26 2’46” 4:28 6:08 6:24 6:27 6:30 6:29 6:35 6:23
8 21 CROWE Russell Abellio SFA RT V50 M 49:27 2’48” 4:31 6:17 6:21 6:21 6:27 6:29 6:42 6:20
9 32 LANGRIDGE Nigel Crawley Wheelers V50 M 49:30 2’50” 4:32 6:14 6:23 6:21 6:26 6:29 6:37 6:27
10 436 CODRINGTON Charlie Dulwich Paragon V50 M 50:25 3’46” 4:38 6:28 6:28 6:31 6:38 6:36 6:39 6:27
11 214 HORTA-HOPKINS Paul Handsling Racing V50 M 50:26 3’46” 4:34 6:26 6:34 6:31 6:39 6:37 6:39 6:27
12 192 GIBBS Paul Pearson CC V50 M 51:57 5’17” 4:39 6:34 6:37 6:48 6:48 6:49 6:50 6:52
13 91 REUTER Caroline London Phoenix V40 F 52:45 6’05” 6:38 6:26 6:29 6:27 6:33 6:39 6:47 6:45
14 85 GREER Paul Southborough Wheelers V50 M 52:55 6’15” 4:42 6:42 6:46 6:51 7:01 6:59 6:59 6:56
15 62 JAMES Paul Crawley Wheelers V50 M 53:00 6’20” 4:29 6:44 7:03 7:04 7:01 6:56 6:55 6:47
16 465 COPELAND Stephen Horsham Cycling V50 M 53:03 6’24” 5:10 6:51 6:54 6:50 6:44 6:52 6:54 6:48
17 383 ROSS clare 5th Floor CC Sen F 53:24 6’45” 6:39 6:25 6:29 6:34 6:49 6:46 6:52 6:51
18 170 LAWRENCE Pete Club Grappa V50 M 47:08 -1 lap 4:45 6:48 6:58 7:03 7:03 7:09 7:23
19 9 MOREAU Adeline 5th floor Sen F 47:27 -1 lap 6:40 6:28 6:42 6:48 6:50 6:51 7:07
20 187 WOOD steve pearson cc V50 M 47:47 -1 lap 5:08 7:01 6:56 7:01 7:13 7:15 7:14
21 294 HILL Alan Kingsnorth International Wheelers V50 M 47:55 -1 lap 5:01 7:00 7:06 7:14 7:17 7:19 6:58
22 66 NUTTER Geoff HHYCC V50 M 47:55 -1 lap 5:02 6:56 7:00 7:07 7:18 7:23 7:08
23 200 CROWE David COLOUR TECH RT V50 M 48:06 -1 lap 5:03 6:59 7:10 7:20 7:15 7:15 7:04
24 20 MANNING David In Gear RT V50 M 48:06 -1 lap 5:01 6:56 7:08 7:14 7:17 7:19 7:10
25 464 ALLEN Paul GS Avanti V50 M 48:39 -1 lap 5:17 7:01 7:13 7:19 7:15 7:24 7:09
26 139 BEALE jamie ingear quickvit trainsharp V50 M 48:40 -1 lap 5:18 7:01 7:13 7:10 7:20 7:27 7:11
27 254 GOSWELL Trevor Eastbourne Rovers V50 M 48:49 -1 lap 5:06 7:00 7:09 7:14 7:24 7:32 7:25
28 232 EATON Andy eastbourne rovers cc V50 M 49:06 -1 lap 5:09 7:04 7:18 7:20 7:22 7:28 7:24
29 387 BOOTH Joe Dulwich Paragon CC V50 M 49:10 -1 lap 5:11 7:09 7:09 7:20 7:21 7:26 7:34
30 164 LENNY Paul Pearson cc V50 M 49:31 -1 lap 4:59 7:12 7:19 7:21 7:28 7:44 7:29
31 425 SUTER Simon Addiscombe CC V50 M 49:35 -1 lap 5:02 6:57 7:39 7:26 7:36 7:31 7:26
32 540 PALFREY Ian C&N V50 M 50:28 -1 lap 5:16 7:21 7:27 7:37 7:41 7:33 7:34
33 108 HODGE Beth Dulwich Paragon CC Sen F 50:31 -1 lap 7:04 7:14 7:17 7:15 7:15 7:10 7:14
34 548 MAYES victoria V40 F 50:37 -1 lap 7:15 7:04 7:16 7:13 7:24 7:13 7:12
35 522 DOHERTY Aoife The 5th Floor Sen F 50:46 -1 lap 7:07 7:11 7:16 7:12 7:21 7:29 7:11
36 437 JENKINS Pip Southborough & District Wheelers Sen F 51:14 -1 lap 7:25 7:10 7:11 7:16 7:31 7:24 7:18
37 538 IRWIN simon Eastbourne Rovers CC V50 M 51:22 -1 lap 5:22 7:16 7:08 7:31 7:48 7:55 8:22
38 354 METCALFE Steven Team Darenth V50 M 51:56 -1 lap 5:16 7:22 7:34 7:49 7:54 8:01 7:59
39 366 MARTIN Ana Vazquez Pearson CC Sen F 52:00 -1 lap 7:10 7:35 7:25 7:31 7:40 7:19 7:20
40 143 PHELPS Sarah Brighton Mitre CC Sen F 52:09 -1 lap 7:33 7:29 7:20 7:24 7:41 7:15 7:28
41 157 CRAIG Ian VC Etoile V50 M 52:48 -1 lap 5:22 7:40 7:50 7:56 8:01 8:01 7:57
42 260 PERRY Jo-Anne PMR@Toachim House V50 F 52:50 -1 lap 7:22 7:26 7:26 7:28 7:43 7:37 7:48
43 386 BARTLETT Tony team corridori V50 M 52:53 -1 lap 5:12 7:25 7:41 7:57 7:57 8:00 8:41
44 234 FREELAND Tricia BowlPhish Racing Sen F 53:27 -1 lap 7:12 7:19 7:46 7:44 7:57 7:45 7:44
45 549 RENDALL Tabitha Team Larkfield Cycles V40 F 54:01 -1 lap 7:14 7:30 7:47 7:53 7:40 7:39 8:17
46 411 FUDGE Emma Dulwich paragon Sen F 54:39 -1 lap 7:20 7:25 7:46 7:54 7:52 8:11 8:13
47 473 WILLIAMSON Elin Brighton Mitre CC Sen F 47:40 -2 laps 7:36 7:40 7:52 8:12 8:03 8:17
48 525 BLACKWELL Greg Hastings&St Leonards Cycling Club V50 M 47:54 -2 laps 5:53 8:07 8:09 8:29 8:33 8:42
49 359 WEBB Helen Sussex Nomads V40 F 48:10 -2 laps 7:47 8:02 7:55 7:57 8:19 8:10
50 541 WILLIAMS Rebecca Dulwich Paragon CC Sen M 48:51 -2 laps 7:36 8:00 8:03 8:18 8:38 8:16
51 530 MONTGOMERY Mary Dulwich Paragon CC Sen F 49:09 -2 laps 7:56 8:07 8:09 8:24 8:19 8:14
52 138 EAMES Peter Eastbourne Rovers cc V50 M 51:04 -2 laps 5:33 8:27 8:56 9:16 9:34 9:18
53 469 OWEN Elaine Herne Hill Youth CC V50 F 51:21 -2 laps 8:09 8:25 8:36 8:42 8:50 8:39
54 7 PETRIE Jane Crawley Wheelers V40 F 53:00 -2 laps 8:04 8:38 8:42 8:56 9:24 9:17
55 185 FOX Suzanne Crawley wheelers Sen F 53:49 -2 laps 8:03 8:44 8:57 9:19 9:23 9:23
56 226 BATES Wendy Crawley Wheelers V40 F 47:52 -3 laps 8:32 9:25 9:45 9:55 10:15
57 504 FLATAU Teena Charlotteville V40 F 51:40 -3 laps 9:05 12:38 9:55 10:01 10:01

purple

Youth

1 351 PAINTER Samuel   YA M 29:36 4:22 6:13 6:28 6:17 6:14
2 303 ZAMAN Irfan Bigfoot GoRide YA M 29:57 0’21” 4:22 6:29 6:11 6:40 6:14
3 211 WILLIAMS Matthew Abellio SFA Racing Team YA M 30:09 0’33” 4:26 6:25 6:24 6:23 6:29
4 11 LAWSON Max Dulwich Paragon CC YA M 31:27 1’51” 4:41 6:25 6:40 6:46 6:55
5 146 WALKER Zoe Sutton cc YA M 31:27 1’52” 4:25 6:28 6:38 6:53 7:02
6 99 REUTER Jules HHYCC YB M 31:44 2’09” 4:36 6:38 6:44 7:00 6:46
7 262 BAKRANIA Kishan Team Darenth YA M 31:59 2’24” 4:42 6:48 6:55 6:55 6:40
8 301 DEMUTH Bill VC Jubilee YA M 32:00 2’24” 4:36 6:52 6:56 6:56 6:40
9 282 ASHWOOD LUKE Sutton Cycling Club YA M 32:03 2’27” 4:41 6:49 6:51 7:55 5:47
10 317 NEWMAN Frederick PPYCC YB M 32:06 2’30” 4:42 6:44 6:53 7:02 6:46
11 316 PRENELLE Luke Lee Valley Youth CC YB M 32:06 2’30” 4:42 6:49 6:54 6:56 6:45
12 426 IVES Thomas Sutton CC YA M 32:58 3’22” 4:43 6:47 6:53 7:18 7:18
13 428 MCGHEE Sam Sutton CC YB M 33:51 4’15” 4:49 7:10 7:09 7:29 7:15
14 60 HAZELL Luke Team Darenth YB M 33:54 4’18” 4:55 7:03 7:18 7:29 7:09
15 145 HARVEY Alex YB M 34:44 5’09” 5:05 6:52 7:20 7:37 7:51
16 38 STILL Cameron Sutton CC YB M 35:22 5’47” 5:01 7:13 7:27 7:45 7:56
17 135 PARSONS ferdie vc jubilee YB M 36:09 6’34” 5:01 7:13 7:47 8:10 7:59
18 499 COSTELLO Lloyd PPYCC YA M 36:34 6’59” 5:22 7:32 7:44 8:02 7:55
19 172 BURGE Polly Kent Velo RT YA F 36:51 7’16” 5:07 7:44 7:55 8:10 7:55
20 286 SUMMERS Milo Herne Hill Youth CC YB M 36:53 7’18” 5:18 7:37 7:52 7:54 8:13
21 209 METCALFE Thomas Team Darenth YB M 37:13 7’37” 5:21 7:24 8:11 7:55 8:21
22 22 OWEN Harry Herne Hill Youth CC YB M 37:13 7’37” 5:27 7:43 7:46 8:09 8:06
23 367 STEWART Ben Bedgebury Forest CC YA M 37:29 7’54” 5:32 7:24 8:05 8:32 7:57
24 94 CALLINAN Eva london dynamo YB F 37:29 7’54” 5:10 7:55 8:16 8:02 8:07
25 500 HARPER Eric PPYCC YA M 37:29 7’54” 5:30 7:50 8:08 8:03 7:59
26 306 BAKER Ella 4T+Velo.com YB F 30:02 -1 lap 5:12 8:29 8:24 7:57
27 272 BELL DOMINIC Sutton cycling club YB M 30:10 -1 lap 5:30 7:52 8:01 8:46
28 318 BEDSON Fred VC Londres YB M 30:41 -1 lap 5:31 8:08 8:24 8:38
29 498 FLATAU Ben Charlotteville YB M 31:35 -1 lap 5:53 8:24 8:40 8:39
30 497 STARR William VC Jubilee YA M 33:22 -1 lap 5:52 8:59 9:24 9:07
31 53 PENGCHAISRI Chayaton Crawley Wheelers YB M 34:31 -1 lap 6:19 8:57 9:27 9:49
32 309 WILSHIRE Robert Sutton CC YB M 34:49 -1 lap 6:03 9:07 9:38 10:00
33 420 LINES Emily Team Darenth YB F 36:46 -1 lap 6:43 9:34 10:12 10:17
34 69 YULE James Crawley Wheelers YB M 30:58 -2 laps 12:18 10:01 8:39
35 315 GREY William Crawley Wheelers YB M 34:22 -2 laps 8:36 13:19 12:28

purple

Under 12

1st 11 Yani DJELIL Team Darenth MC (1st) 4
2nd 27 Owen PRENELLE Lee Valley Youth CC MC (2nd) 4
3rd 2 Alfie AMEY Team Darenth MC (3rd) 4
4th 15 Piers HIGGINSON Team Darenth MC (4th) 4
5th 6 Ben BISSON VC Londres MC (5th) 4
6th 4 Luke GOODWILL Preston Park Youth CC MC (6th) 4
7th 7 Daniel LLOYD Lee Valley Youth CC MC (7th) 4
8th 8 Carys LLOYD Lee Valley Youth CC FC (1st) 4
9th 30 Elliot SMITH Sutton Cycling Club MC (8th) 4
10th 21 Clement REUTER Herne Hill Youth CC MC (9th) 4
11th 19 George HARVEY VC Jubilee MC (10th) 4
12th 10 Billy BANCROFT VC Londres MC (11th) 4
13th 5 Luke GIBSON Club Cyclopark MC (12th) 4
14th 22 Louis BOULTON VC Jubilee MC (13th) 4
15th 23 Skye WILLIS Bigfoot CC FC (2nd) 4
16th 12 Finlay DOUJON Crawley Wheelers MC (14th) 4
17th 17 Phoebe ROCHE Sutton Cycling Club FC (3rd) 4
18th 31 Thomas JAMES Sutton Cycling Club MC (15th) 3
19th 14 Rohan FINCH Crawley Wheelers MC (16th) 3
20th 28 Aoife BAKOVIC Sutton Cycling Club FC (4th) 3
21st 25 Sam PATEMAN Sutton Cycling Club MC (17th) 3
22nd 18 Freya COOK Thanet RC FC (5th) 3
23rd 29 Aimee LINES Team Darenth FC (6th) 3
24th 20 Patrick LEARS Bedgebury Forest MC (18th) 1
24th 32 Casper WHITCHEAD Unattached ME () 1
26th 33 Jacob WHITCHEAD Unattached ME () 0

purple

Under 10

1st 2 Oscar AMEY Team Darenth MD (1st) 2
2nd 20 William FLATAN Charlotteville Rascals MD (2nd) 2
3rd 9 Lughaidh COOK Thanet RC MD (3rd) 2
4th 31 Seb BOULTON VC Jubilee MD (4th) 2
5th 19 Anna LLOYD Lee Valley Youth CC FD (1st) 2
6th 17 Stan WILSON Preston Park Youth CC MD (5th) 2
7th 7 Zoe ROCHE Sutton Cycling Club FD (2nd) 2
8th 4 Ella CHATFIELD Crawley Wheelers FD (3rd) 2
9th 33 Finlay GOODMAN Bedgebury Boars MD (6th) 2
10th 23 Max SMITH Crawley Wheelers MD (7th) 2
11th 28 Kerys BAKER Team Darenth FD (4th) 2
12th 18 Lola ARNOLD Team Darenth FD (5th) 2
13th 8 Holly HAZELL Team Darenth FD (6th) 2
14th 21 Jenson KING Crawley Wheelers MD (8th) 2
15th 6 Chloe CALLIMAN London Dynamo FD (7th) 2
16th 29 Ethan THOMAS Sutton Cycling Club MD (9th) 2
17th 35 Oscar NISBETT Crawley Wheelers MD (10th) 2
18th 11 Ewan MCGHEE Sutton Cycling Club MD (11th) 2
19th 32 Orla WILLIS Bigfoot CC FE (1st) 2
20th 38 Ciara BAKOVIC Sutton Cycling Club FD (8th) 2
21st 34 Oliver GOODMAN Bedgebury Boars ME (1st) 2
22nd 10 Cooper LANG Crawley Wheelers ME (2nd) 2
23rd 22 Jostin KING Crawley Wheelers MD (12th) 2
24th 30 Tom MEEGAN Sutton Cycling Club MD (13th) 1
25th 36 Bruce NISBETT Crawley Wheelers ME (3rd) 1
26th 26 Nathan SMART Unattached MC () 1
27th 25 Alice SMITH Crawley Wheelers FE (2nd) 1
28th 37 Eve MARCHMENT Crawley Wheelers FE (3rd) 1
29th 27 Ben SMART Unattached ME (4th) 0

purple

2015/16 Results/Pictures/Video: http://www.londonxleague.co.uk/2015/07/round-5-sun-11th-oct-2/

lx51516h

purple

 

 

cyclefitlogo2015a

54 comments.

54 thoughts on “Round 4 – Sun 9th Oct

  1. Pingback: movie
  2. Pingback: پنجره
  3. Pingback: porno
  4. Pingback: titleist ap2
  5. Pingback: Cazaree
  6. Pingback: porno
  7. Pingback: porno gratis
  8. Pingback: porno gratis
  9. Pingback: videos porno
  10. Pingback: porno
  11. Pingback: videos porno
  12. Pingback: videos porno
  13. Pingback: porno gratis
  14. Pingback: porno
  15. Pingback: porno
  16. Pingback: videos porno
  17. Pingback: porno gratis
  18. Pingback: porno
  19. Pingback: porno gratis
  20. Pingback: videos porno
  21. Pingback: groin support wrap
  22. Pingback: پنجره
  23. Pingback: فروش توری

Comments are closed.