Allainz Logo
Round 4 - Sun 28th Sept
Round 2 - Sun 14th Sep
Calendar

Round 3 – Sun 21st Sept

Cyclelab London/SE Cyclo Cross League 3 2014/15 The Cyclelab London and South East Cyclo Cross League round three held at…

Post By admin

Cyclelab London/SE Cyclo Cross League 3 2014/15

The Cyclelab London and South East Cyclo Cross League round three held at Gunpowder Park, North London and promoted by London Phoenix on September 21.

If anyone has links to pictures or video do let us know – e-mail us

Seniors and Junior Men  (revised Sept 22)

Pos Bib Last Name Team Category Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8 Lap 9 Lap 10 Lap 11 Lap 12 Time Gap
1 373 BEN SUMNER Beeline RT Senior 4:03 4:54 5:00 5:01 5:03 5:03 5:02 5:06 5:10 5:05 5:10 5:12 59:53
2 150 JAMES FLURY Vicious Velo Senior 4:16 5:17 5:12 5:15 5:17 5:22 5:25 5:20 5:21 5:36 5:28 5:30 1:03:25 3’32”
3 351 TIM O REGAN Dunboyne CC / Team Dectec Senior 4:17 5:15 5:13 5:17 5:15 5:24 5:21 5:24 5:22 5:33 5:31 5:30 1:03:26 3’33”
4 133 KRISTIAN BORBELY Cyclelab Senior 4:26 5:23 5:23 5:26 5:14 5:36 5:30 5:24 5:27 5:32 5:40 5:08 1:04:13 4’20”
5 172 PHIL LENNEY Team GWB-Activ Senior 4:33 5:14 5:23 5:26 5:24 5:29 5:30 5:22 5:27 5:34 5:37 5:11 1:04:15 4’22”
6 144 JACK FINCH PMR@Toachim House Senior 4:23 5:25 5:24 5:21 5:17 5:32 5:33 5:27 5:22 5:38 5:38 5:10 1:04:16 4’23”
7 12 RUSSELL SHORT London Dynamo Senior 4:31 5:17 5:22 5:26 5:17 5:32 5:30 5:23 5:30 5:35 5:38 5:13 1:04:20 4’27”
8 237 CHRIS HERRING East London Velo Senior 4:31 5:22 5:22 5:25 5:14 5:31 5:30 5:31 5:27 5:33 5:37 5:14 1:04:22 4’29”
9 236 DAN BRAID Corridori Senior 4:57 4:57 5:22 5:25 5:17 5:32 5:30 5:24 5:27 5:35 5:37 5:25 1:04:34 4’41”
10 62 JONATHAN DENNIS Control CC Senior 4:43 5:20 5:26 5:25 5:22 5:34 5:27 5:27 5:35 5:32 5:33 5:28 1:04:58 5’05”
11 221 ANDREW SNOWBALL VC Londres Senior 4:36 5:26 5:25 5:28 5:24 5:35 5:39 5:50 5:49 5:30 5:29 1:00:16 1 lap
12 43 JOSHUA OUTRAM Thanet RC Junior 4:25 5:20 5:28 5:29 5:25 5:36 5:37 5:40 5:41 5:48 5:44 1:00:18 1 lap
13 304 LOUIS SUGGETT sigmasport.co.uk Junior 4:35 5:24 5:29 5:30 5:23 5:30 5:27 5:40 5:43 5:48 5:46 1:00:21 1 lap
14 26 RICHARD BUERCKNER Addiscombe CC Senior 4:47 5:22 5:26 5:27 5:39 5:41 5:33 5:40 5:36 5:30 5:39 1:00:25 1 lap
15 403 BEN LEWIS Hackney GT Vet 4:28 5:24 5:26 6:32 5:36 5:32 5:31 5:34 5:35 5:39 5:26 1:00:49 1 lap
16 40 CRAIG JOY Team Toachim Senior 4:44 5:26 5:26 5:48 5:52 5:39 5:36 5:34 5:35 5:39 5:28 1:00:52 1 lap
17 408 ALEX PETTETT Cadence Senior 4:53 5:30 5:43 5:32 5:37 5:39 5:39 5:37 5:36 5:38 5:31 1:00:59 1 lap
18 381 CALLUM MACKIE Lee Valley Youth CC Junior 4:40 5:20 5:25 5:31 5:27 5:57 5:45 5:59 5:39 5:39 5:57 1:01:23 1 lap
19 359 VOJTECH BLAZEJOWSKI Brixton Cycles Senior 4:34 5:27 5:23 5:33 5:40 5:45 5:51 5:54 5:56 5:40 5:39 1:01:28 1 lap
20 170 MICHEAL  MCLATCHIE Activ Cycles Senior 4:54 5:32 5:43 5:43 5:55 5:39 5:46 5:49 5:47 5:49 5:40 1:02:23 1 lap
21 390 JOSH WAKELING Activ Cycles Senior 5:12 5:29 5:37 5:40 5:50 5:39 5:49 5:47 5:49 5:46 5:46 1:02:27 1 lap
22 409 CHRIS ATKINS Specialized Racing Senior 5:37 5:37 5:42 5:31 5:44 5:42 5:48 6:03 5:38 5:48 5:33 1:02:49 1 lap
23 361 JACK OELMANN PEREZ 0 Senior 5:00 5:28 5:41 5:46 5:57 5:47 5:55 6:07 5:43 5:49 5:35 1:02:51 1 lap
24 410 AARON BEARD 0 Unknown 5:16 5:46 5:36 5:36 5:46 5:46 5:48 5:47 5:57 5:49 5:39 1:02:52 1 lap
25 397 OLIVER RICHARDSON 0 Senior 4:59 5:27 5:46 5:47 5:51 5:50 5:55 6:07 5:43 5:49 5:39 1:02:58 1 lap
26 75 ANDREW NIPPARD Pearson Cycles Senior 5:14 5:46 5:41 5:44 5:44 5:47 5:52 5:58 5:49 5:49 5:40 1:03:10 1 lap
27 58 HARRY CLARKE Sutton Cycling Club Junior 5:25 5:40 5:49 5:43 5:44 5:52 5:52 5:56 5:38 6:02 5:33 1:03:18 1 lap
28 342 ALEX PEARSON 0 Senior 5:27 5:45 5:48 5:49 5:49 5:41 5:55 5:51 5:49 5:47 5:37 1:03:21 1 lap
29 22 ANT GREY Crawley Wheelers Vet 5:02 5:35 5:44 5:56 5:54 5:49 6:00 5:55 5:51 5:51 5:39 1:03:22 1 lap
30 337 MICHAEL MIACH Twickenham CC Senior 5:06 5:42 5:42 5:53 5:55 5:57 5:53 5:50 5:52 5:46 5:42 1:03:24 1 lap
31 269 TOM DURNO Dulwich Paragon CC Senior 5:09 5:52 5:56 5:51 5:48 5:45 5:58 5:54 5:50 5:55 5:52 1:03:54 1 lap
32 335 AARON PIPER CC London Senior 5:24 6:04 5:47 5:41 5:57 6:12 5:57 5:52 5:54 5:52 5:39 1:04:23 1 lap
33 310 CHRIS CATCHPOLE 0 Senior 5:15 5:47 5:51 5:50 6:02 5:53 6:00 6:01 6:10 5:55 6:09 1:04:57 1 lap
34 376 PAUL BEALES Orange Monkey Senior 4:42 5:22 5:28 5:34 5:40 5:49 6:17 7:02 6:55 6:16 6:05 1:05:16 1 lap
35 401 MIKE KANGELOS Hackney GT Senior 4:39 5:33 5:42 5:41 6:00 6:08 6:09 6:14 6:27 6:24 6:17 1:05:18 1 lap
36 227 HENRY BEAUMONT Corridori Senior 4:51 5:40 6:01 6:02 6:05 6:06 6:02 6:13 6:17 6:09 5:47 1:05:19 1 lap
37 233 WILLIAM MCFARLAND East London Velo Senior 5:07 5:50 5:54 5:58 5:52 6:11 6:11 6:00 6:11 6:11 5:56 1:05:26 1 lap
38 32 ELLIS DUDLEY London Phoenix Senior 5:13 5:44 5:55 5:54 6:01 6:02 6:10 6:05 6:09 6:11 5:59 1:05:27 1 lap
39 325 ROB MILTON Hackney GT Senior 5:32 5:32 5:51 5:58 5:59 6:05 6:08 6:13 6:12 6:11 6:06 1:05:52 1 lap
40 399 WILLIAM LINTON Brixton CC Senior 4:56 5:37 5:40 5:47 5:52 5:48 5:56 6:08 5:40 5:49 57:17
41 411 JAMES SHIPLEY Stevenage CC Senior 5:21 6:10 6:10 6:04 6:03 5:56 6:15 5:57 6:07 6:03 1:00:11 2 laps
42 85 BEN WOOD Wigmore CC Junior 5:14 5:45 5:51 6:03 6:02 6:08 6:07 6:19 6:25 6:13 1:00:12 2 laps
43 47 EDWIN BURDEN Hackney GT Senior 5:01 5:44 5:53 6:15 5:51 5:58 6:16 6:15 6:25 6:41 1:00:26 2 laps
44 259 BENJAMIN MAGGS CC London Senior 5:30 5:56 6:09 6:12 6:03 6:11 6:10 6:18 6:07 6:03 1:00:42 2 laps
45 313 RICHARD FARKAS Lippa SS Senior 5:05 6:01 6:10 6:08 6:21 6:15 6:07 6:17 6:15 6:10 1:00:54 2 laps
46 240 MAX WELSON Sutton CC/De Ver Junior 5:32 5:53 5:53 6:05 6:10 6:10 6:06 6:25 6:20 6:38 1:01:15 2 laps
47 31 MATTHEW WILLIAMS East London Velo Senior 5:38 6:02 6:08 6:04 6:09 6:22 6:21 6:17 6:10 6:16 1:01:30 2 laps
48 263 MATTHEW BUTT SPEG – Project 51 RT Senior 5:35 5:35 6:13 6:25 6:14 6:14 6:22 6:22 6:23 6:30 1:01:57 2 laps
49 392 CHRIS BEDSON Dulwich Paragon CC Senior 5:31 5:54 6:05 6:17 6:28 6:28 6:32 6:34 6:31 6:15 1:02:39 2 laps
50 230 HAYDEN DAVIS Wigmore CC Junior 5:29 6:01 6:11 6:09 6:18 6:33 6:22 6:42 6:32 6:25 1:02:46 2 laps
51 378 NIK DOBSON Adalta CC Senior 5:49 6:00 6:21 6:17 6:15 6:23 6:32 6:28 6:26 6:12 1:02:47 2 laps
52 400 PHILIP RICHE CC London Senior 5:11 5:59 6:06 6:06 6:25 6:12 6:10 6:18 7:33 6:56 1:02:59 2 laps
53 293 STANLEY NUTTER Herne Hill Youth CC Junior 5:23 6:00 6:15 6:39 6:49 6:40 6:43 6:30 6:28 6:20 1:03:51 2 laps
54 36 CHRISTOPHER HYDE Wicmore CC Junior 5:17 6:04 6:22 6:14 6:30 6:21 6:28 6:50 7:02 6:46 1:03:58 2 laps
55 317 JOSH HAASZ VCL Senior 5:56 6:11 6:31 6:24 6:46 6:24 6:37 6:49 6:24 6:33 1:04:39 2 laps
56 307 MARK SMITH Pretorius Senior 5:56 6:11 6:36 6:38 6:36 6:38 7:01 6:54 6:45 6:37 1:05:58 2 laps
57 406 SAULIUS VIZBARAS 0 Senior 5:53 7:09 6:48 6:30 6:38 6:49 7:22 6:46 7:25 1:01:24 3 laps
58 398 WIL KITCHER 0 Unknown 5:50 6:44 6:46 7:07 6:59 6:52 7:19 7:12 6:55 1:01:47 3 laps
59 308 CHRIS MITCHELL LVCC Senior 6:37 7:02 7:14 8:01 7:20 7:22 7:52 7:09 6:57 1:05:38 3 laps
60 16 OSKAR SCARSBROOK Hackney GT Junior 5:35 6:44 7:02 6:47 7:11 7:59 8:38 7:59 8:04 1:06:03 3 laps
61 247 STEPHEN HARMAN Wigmore CC Senior 6:21 6:56 7:14 7:32 7:20 7:32 7:47 7:44 8:44 1:07:15 3 laps
62 44 RICHARD BARTRAM CycleLab Senior 4:52 5:32 5:43 5:45 5:59 5:47 5:55 6:08 45:44
63 380 JAMES AMBROSE-PARISH Lee Valley Youth CC Junior 4:57 5:50 5:49 5:57 5:56 6:02 6:12 6:40 47:27
64 413 TOM BIRD 0 Senior 5:34 5:55 5:52 6:05 6:12 6:28 6:10 6:40 48:59
65 219 CHRIS PANAYIOTOU Fruit 4 London Senior 4:37 5:31 5:43 5:43 5:45 5:46 33:08
66 343 CHRIS HINCHLIFFE Sponser Sport Food Senior 6:07 6:07 6:29 6:29 6:45 31:57
67 54 GLEN WHITTINGTON BikeScience Senior 4:46 5:43 5:42 5:21 21:33
68 405 JAMES LEACH Imperial Racing Team Senior 4:49 5:36 5:43 5:42 21:51
69 407 TOM MCKAREN East London Velo Vet 5:46 11:16 6:57 7:06 31:07
70 412 TONY LOCK Nuun YB London Senior 5:26 6:25 6:54 18:45
71 404 DAVID SMITH VC Londres Senior 5:58 5:58
72 76 MIKE SMALL London Dynamo Senior 6:09 6:09

Veteran men and Women all categories (revised Sept 22)

Pos Bib Last Name Team Category Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8 Time Gap
1 322 WAYNE CROMBIE East London Velo Vet 5:17 5:18 5:23 5:27 5:28 5:30 5:27 5:31 49:12
2 178 JON LYONS GS Invicta Vet 5:14 5:23 5:26 5:34 5:31 5:28 5:32 5:33 49:21 0’09”
3 18 STUART NISBETT Crawley Wheelers Vet 5:13 5:28 5:34 5:40 5:38 5:42 5:43 5:40 50:23 1’11”
4 386 ROGER MADMENT East London Velo Vet 5:31 5:48 5:42 5:37 5:49 5:37 5:38 5:32 50:44 1’32”
5 25 GEORGE HIGGS Crawley Wheelers Vet 5:15 5:32 5:44 5:46 5:44 5:44 5:44 5:47 51:02 1’50”
6 149 JOHN CORDNER Eastbourne Rovers CC Vet 5:16 5:34 5:47 5:44 5:45 5:56 5:47 5:51 51:29 2’17”
7 254 ADRIAN LYONS GS Invicta Vet 5:40 5:38 5:46 5:41 5:44 5:52 5:45 5:53 51:46 2’34”
8 348 ERIC BLAIS Equipe Brunet Vet 5:33 5:40 5:47 5:40 5:46 5:54 5:56 6:02 52:26 3’14”
9 17 DOUGLAS FOX Crawley Wheelers V50 7:28 5:30 5:40 5:39 5:40 5:46 5:49 5:43 52:53 3’41”
10 42 ANDREW POWERS Rollapaluza CC Vet 5:28 5:44 5:46 5:46 5:50 6:41 5:54 5:57 52:57 3’45”
11 347 ANDY SYKES Team Quest / The Bike Shop Vet 5:42 5:43 5:50 6:00 5:51 5:55 6:00 6:03 53:16 4’04”
12 327 IAN WATSON CC London Vet 5:39 5:45 5:51 6:00 5:51 5:56 6:00 6:02 53:16 4’04”
13 395 RUSSELL JONES Hackney GT Vet 5:32 5:49 5:50 5:57 5:55 6:04 6:03 6:03 53:21 4’09”
14 127 DAVE SPRAGG Kingston Wheelers CC Vet 5:57 5:40 6:01 5:58 6:09 6:04 6:02 5:52 53:41 4’29”
15 103 ANDY O’REGAN CycleLab V50 7:31 5:38 5:42 5:50 5:47 5:43 5:53 6:00 53:49 4’37”
16 382 KEVIN BALL Dulwich Paragon CC Vet 5:55 5:47 5:58 5:58 6:02 6:06 6:05 6:09 54:02 4’50”
17 183 MICK BELL London Fire Brigade CC V50 7:33 5:47 5:52 5:47 5:50 5:54 5:48 5:59 54:04 4’52”
18 374 DUNCAN SCHWIER Twickenham CC V50 7:30 5:38 5:47 5:48 5:46 5:57 5:59 6:03 54:05 4’53”
19 147 ANDREW POLLINTINE Dulwich Paragon CC V50 7:36 5:45 5:49 5:49 5:50 5:52 5:50 5:59 54:16 5’04”
20 71 STUART MCCORKELL Pearson CC Vet 6:00 5:51 5:58 5:55 6:14 6:06 6:02 6:11 54:18 5’06”
21 385 SHAUN WILLIAMS SFA Abellio Vet 6:00 6:10 6:07 5:59 6:06 6:06 5:59 6:06 54:19 5’07”
22 3 JASON BURKINSHAW Blazing Saddles Vet 5:53 5:55 6:00 6:01 6:10 6:14 6:10 6:03 54:20 5’08”
23 389 BRUCE MACKIE Lee Valley Youth CC V50 7:43 5:44 5:50 5:51 5:44 5:52 5:58 6:00 54:45 5’33”
24 6 SIMON SCARSBROOK Mosquito Bikes V50 7:39 5:45 5:50 5:49 6:00 5:55 5:58 5:59 54:55 5’43”
25 61 DAMIEN PITTOCK C and N Cycles Vet 5:24 5:53 5:55 6:06 6:21 6:17 6:21 6:18 55:01 5’49”
26 161 JEZ PARSONS BECC Vet 6:06 5:58 6:07 6:06 6:08 6:08 6:15 6:13 55:10 5’58”
27 152 ROGER FLURY Darenth Vet 5:37 5:56 6:09 6:12 6:15 6:26 6:09 6:19 55:26 6’14”
28 9 MATTHEW LEVETT Brixton Vet 5:56 5:59 6:12 6:12 6:12 6:14 6:39 5:51 49:19 1 lap
29 211 SIMON STOCKLEY Team MK Vet 6:04 5:56 6:17 6:14 6:15 6:14 6:29 5:58 49:31 1 lap
30 148 ADAM PLATTS Dulwich Paragon CC Vet 6:03 6:11 6:15 6:23 6:12 6:12 6:16 5:57 49:33 1 lap
31 167 ADAM FORD Eastbourne Rovers CC Vet 6:14 6:11 6:15 6:09 6:13 6:16 6:15 6:14 49:51 1 lap
32 15 PAUL HORTA-HOPKINS Handsling Vet 5:56 6:16 6:21 6:17 6:17 6:34 6:20 6:05 50:10 1 lap
33 151 BARRY HARVEY Blazing Saddles Vet 6:08 6:07 6:04 6:20 6:15 6:28 6:34 6:12 50:12 1 lap
34 250 PAT HAYES Victoria Ciclos Uno V50 8:01 6:07 6:07 6:09 6:06 6:04 6:03 5:57 50:35 1 lap
35 264 NICK DAVY Redhill CC V50 7:59 5:59 6:06 6:08 6:14 6:14 6:00 5:56 50:38 1 lap
36 387 SERGIO MARQUES 0 Vet 6:22 6:25 6:22 6:34 6:22 6:24 6:11 5:55 50:40 1 lap
37 188 KEVIN PERKINS SEEDS CC V50 8:15 6:20 6:02 5:59 6:00 6:06 6:01 5:55 50:42 1 lap
38 375 MARTIN WINTER Twickenham CC V50 8:05 6:01 6:09 6:09 6:06 6:13 6:01 6:07 50:55 1 lap
39 288 ABI VAN TWISK wxc world racing Junior 6:41 5:59 7:12 6:21 6:05 6:23 6:07 6:05 50:57 1 lap
40 169 CAROLINE REUTER 0 Senior 7:03 6:09 6:26 6:08 6:18 6:24 6:21 6:17 51:10 1 lap
41 156 EMMA LEWIS PMR@Toachim House Senior 7:02 6:03 6:20 6:17 6:21 6:28 6:22 6:38 51:34 1 lap
42 261 OREN PELEG 0 Unknown 6:06 6:13 6:37 6:27 6:37 6:37 6:30 6:27 51:38 1 lap
43 299 PAUL REED 0 Vet 6:10 6:14 6:21 6:33 6:38 6:42 6:35 6:29 51:45 1 lap
44 20 PAUL GIBBS Pearson Cycles V50 7:49 6:15 6:15 6:17 6:17 6:18 6:21 6:11 51:47 1 lap
45 355 RICHARD KENNISON Medway Velo V50 8:07 6:12 6:19 6:21 6:22 6:09 6:12 6:05 51:51 1 lap
46 393 CHARLES CODRINGTON Dulwich Paragon CC V50 8:25 6:18 6:12 6:09 6:13 6:11 6:16 6:05 51:53 1 lap
47 339 GRAHAM BERRIDGE Pearson Cycles V50 8:02 6:17 6:17 6:11 6:17 6:16 6:22 6:17 52:02 1 lap
48 297 SIMON CLARKE GS Avanti Vet 6:16 6:33 6:33 6:33 6:38 6:32 6:31 6:23 52:02 1 lap
49 352 GAVIN BELL East London Velo Vet 6:11 6:19 6:29 6:31 6:46 6:37 6:38 6:36 52:10 1 lap
50 13 MARK JARY VC Londres V50 8:06 6:21 6:22 6:22 6:29 6:19 6:20 6:09 52:32 1 lap
51 157 STEPHEN BLACKMORE SEEDS CC V50 8:11 6:22 6:22 6:16 6:23 6:25 6:25 6:07 52:33 1 lap
52 384 ROBERT BLOXHAM Madcow Racing Vet 8:14 6:16 6:22 6:24 6:27 6:19 6:23 6:07 52:36 1 lap
53 326 JONNY CHEATLE VC Londres Vet 6:31 6:30 6:35 6:39 6:35 6:44 7:00 6:27 53:06 1 lap
54 257 PETE LAWRENCE Bike Science / Boardman Elite V50 8:20 6:20 6:20 6:22 6:28 6:28 6:33 6:28 53:24 1 lap
55 141 STEPHEN BROWN Team Darenth Vet 6:25 6:31 6:47 6:47 6:53 6:50 6:55 6:35 53:46 1 lap
56 357 STEVEN TREANOR 0 Vet 8:34 6:16 6:30 6:38 6:29 6:30 6:24 6:24 53:48 1 lap
57 377 JO SMITH CC VE Boulou Senior 7:01 6:36 6:40 6:41 6:42 6:48 6:55 6:35 54:01 1 lap
58 256 PAUL BURGOINE Finchley RT V50 8:16 6:18 6:31 6:38 6:37 6:38 6:36 6:30 54:07 1 lap
59 155 PAUL ATKINSON SEEDS CC V50 8:28 6:33 6:36 6:34 6:33 6:30 6:36 6:20 54:13 1 lap
60 117 PAUL NEVILLE Sutton Cycling Club Vet 6:40 6:50 6:48 6:45 6:57 6:55 6:43 6:43 54:24 1 lap
61 171 TRISHA MCLATCHIE Activ Cycles Senior 7:35 6:33 6:49 6:46 6:56 6:52 6:43 6:25 54:44 1 lap
62 201 TONY BARTLETT Team Corridori V50 8:08 6:30 6:34 6:46 6:42 6:45 6:48 6:34 54:51 1 lap
63 292 GEOFF NUTTER Herne Hill Youth CC V50 8:18 6:34 6:42 6:43 6:53 6:45 7:12 6:28 55:37 1 lap
64 64 ANDREW SCARSBROOK Vc Etoile V50 8:38 6:34 6:47 6:45 6:49 6:44 6:46 6:39 55:44 1 lap
65 246 NEIL IRONS CC Hackney V50 8:33 6:34 6:45 6:48 6:43 6:53 6:51 6:44 55:53 1 lap
66 332 PETER DOUGLAS Finsbury Park CC V50 8:31 6:46 6:47 6:41 6:46 6:58 6:35 6:54 56:00 1 lap
67 145 TIM PHILLIPS Arctic SRAM V50 8:12 6:46 6:42 6:54 7:10 7:09 7:01 49:56 2 laps
68 388 PHIL WRIGHT VC Londres V50 8:52 6:48 6:45 6:55 7:02 7:03 6:34 50:02 2 laps
69 341 PAUL JAMES Crawley Wheelers V50 8:32 6:44 6:56 7:02 6:48 7:01 7:03 50:09 2 laps
70 262 STEVE WOOD Pearson Cycles V50 8:35 6:38 6:48 7:17 6:42 7:28 6:43 50:14 2 laps
71 394 WIESIA KUCKEY Mule Bar Girl – Sigma Sport Senior 7:34 6:53 7:04 7:12 7:12 7:16 7:16 50:29 2 laps
72 49 PAUL WHITE Addiscombe CC V50 8:44 6:45 6:57 7:00 7:05 7:13 6:54 50:41 2 laps
73 131 ABIGAIL ARMSTRONG Hackney GT V50 7:48 7:09 7:01 7:15 7:13 7:15 7:01 50:45 2 laps
74 132 DAVID STEELE Hackney GT V50 8:36 6:28 6:42 8:39 6:53 6:42 6:52 50:54 2 laps
75 210 PETER SOMERVILLE 0 V50 8:45 6:50 7:09 7:08 7:07 7:13 7:05 51:19 2 laps
76 158 JO-ANNE PERREY PMR@Toachim House Vet 7:38 6:59 7:58 7:07 7:21 7:19 7:18 51:43 2 laps
77 268 MARK HINDLEY Dulwich Paragon CC V50 8:57 6:59 7:04 7:12 7:19 7:17 7:01 51:51 2 laps
78 336 JOHN BEGGS Adalta CC V50 8:59 6:54 7:13 7:13 7:16 7:16 7:04 51:59 2 laps
79 396 DAVE DICKIE Finchley RT V50 8:47 6:59 7:21 7:16 7:16 7:16 7:07 52:05 2 laps
80 383 JULIAN WALL Cyclefit V50 7:05 7:24 7:36 7:44 7:48 8:00 7:38 53:19 2 laps
81 84 MICHAEL WOOD Wigmore CC V50 9:11 7:07 7:11 7:16 8:24 7:06 7:11 53:31 2 laps
82 205 ANDY WILSON Sutton CC Vet 6:55 7:41 7:44 8:08 7:56 8:19 8:35 55:20 2 laps
83 379 PETER MCKERREN CC Hackney V50 9:16 7:36 7:46 8:02 7:57 8:01 8:05 56:47 2 laps
84 391 SPENCER HARR Bigfoot CC V50 9:17 8:06 8:22 8:31 8:21 8:51 51:30 3 laps
85 334 PIP JENKINS SDW Senior 11:06 9:21 9:29 9:12 8:25 7:59 55:33 3 laps
86 331 MIKE DEENEY CC Luton/Brandon Cleaning Vet 5:36 5:52 6:06 6:00 28:10 51:46 4 laps
87 176 JAMES STEVENS Hackney GT Vet 5:41 6:02 7:03 18:48
88 295 SOPHIA JOY Felt-Colbornes-Hargroves RT Senior 7:52 7:23 7:50 23:05

Youth

Pos Bib Last Name Team Category Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Time Gap
1 249 ANTHONY ANDERSON Sigma Sport Youth A 5:10 5:29 5:37 5:46 5:47 27:51
2 92 TOM EASLEY Crawley Wheelers Youth A 5:46 5:50 5:47 5:41 5:56 29:02 1’11”
3 248 HARRY ROSE PPV Youth A 5:50 5:48 5:47 6:10 6:23 30:00 2’09”
4 108 MAX CHEATLE VC Londres Youth A 5:53 5:55 6:04 6:09 6:14 30:17 2’26”
5 114 FREDDIE ARGENT Herne Hill Youth CC Youth A 5:52 6:05 6:16 6:04 6:23 30:40 2’49”
6 121 IRFAN ZAMAN Bigfoot CC Youth B 6:00 6:24 6:26 6:33 6:08 31:32 3’41”
7 209 THOMAS ZYGO Team MK Youth A 6:03 6:22 6:26 6:30 6:10 31:34 3’43”
8 119 TITOUAN BARTHELEMY HHYCC Youth A 6:13 6:17 6:22 6:32 6:12 31:38 3’47”
9 100 GEORGE SLOAN VC Jubilee Youth B 6:12 6:21 6:22 6:28 6:29 31:54 4’03”
10 283 THOMAS BURNETT VC Londres Youth A 6:09 6:18 6:27 6:36 6:49 32:20 4’29”
11 106 THOMAS IVES Sutton Cycling Club Youth B 6:15 6:34 6:34 6:43 6:26 32:34 4’43”
12 94 JONATHAN HEASMAN VC Deal Youth B 6:28 6:35 6:34 6:35 6:35 32:49 4’58”
13 226 LOGAN DE MONCHAUX-IRONS CC Hackney Youth A 6:21 6:33 6:45 6:52 6:31 33:03 5’12”
14 57 THOMAS GLOAG VCL Youth B 6:14 6:30 6:38 6:43 7:08 33:15 5’24”
15 116 JOSEPH MULLIGAN HHYCC Youth A 6:58 6:31 6:35 6:45 6:33 33:24 5’33”
16 371 CALLUM MCINTYRE Bigfoot CC Youth A 6:58 6:36 6:57 6:59 6:39 34:10 6’19”
17 38 FREDDIE DAVY Redhill CC Youth A 6:26 6:49 6:51 7:05 7:30 34:44 6’53”
18 109 KAREEM AKINNIBI VC Londres Youth A 6:00 6:07 7:25 8:07 8:30 36:12 8’21”
19 123 FINLEY NEWMARK VC Londres Youth B 6:36 6:54 7:06 7:34 28:12 1 lap
20 113 THOMAS NEVILLE Sutton Cycling Club Youth A 6:56 7:25 6:50 7:09 28:21 1 lap
21 266 CHRISTIAN MANZI Welwyn Wheelers Youth B 6:41 6:57 7:32 7:44 28:55 1 lap
22 60 JAMIE WALKER Sutton CC/De Ver Youth B 6:54 7:06 7:23 7:32 28:56 1 lap
23 110 EDDIE DAVIES HHYCC Youth A 7:07 7:16 7:26 7:25 29:15 1 lap
24 79 KAMRAN AMIN VC Jubilee Youth B 7:04 6:57 7:57 7:39 29:39 1 lap
25 367 FELIX MACKIE Lee Valley Youth CC Youth B 7:19 7:34 7:48 7:40 30:23 1 lap
26 65 LUKE ASHWOOD Sutton Cycling Club Youth B 7:22 7:31 7:51 8:08 30:52 1 lap
27 370 JOE HARRIS 0 Unknown 7:24 7:39 7:57 7:56 30:57 1 lap
28 251 AIMEE ZYGO Team MK Youth B 7:53 7:38 8:07 8:05 31:44 1 lap
29 366 MOLLY DREW Lee Valley Youth CC Youth B 7:48 7:41 8:23 8:28 32:22 1 lap
30 17 ROBERT MILLS Bigfoot CC 7:56 8:42 10:18 8:30 35:27 1 lap
31 372 JACK FRIEND Bigfoot CC Youth B 8:50 9:38 9:37 28:06 2 laps
32 323 CONNIE HAYES LVYCC Youth A 8:42 9:28 10:14 28:25 2 laps
33 97 ELSA KRISTIANSSON Hillingdon Slipstreamers Youth A 15:39 16:05 31:45 3 laps
34 102 MAX LAWSON Herne Hill Youth CC Youth B 6:31 6:31

Under 12

1 14 Stanley Platts VCL
2 18 Henry Cordner Eastbourne Velo
3 5 Archie Sloan VC Jubilee
4 11 Jules Reuter HHYCC
5 20 Ferdie Parsons VC Jubilee
6 2 Cameron Still Sutton CC
7 17 Milo Summers HHYCC
8 4 Andrew McNaughton Dorking Raiders
9 15 Caleb Brown Team Darenth
10 9 Alex Uphill Hillingdon
11 16 Hector Hawkins HHYCC
12 24 Sannah Zamman Bigfoot CC
13 1 Jude Wilson Sutton CC
14 10 Emily Heasman VC Deal
15 12 Jake Carter LVYCC
16 23 Alfie Wood Wigmore CC
17 21 Harry Owen HHYCC +1 lap
18 19 Bertie Badham Sutton CC +1 lap
19 13 Dominic Bell +1 lap
20 7 Jack Harradine Bigfoot CC dnf
21 8 Daniel Fisher-Borrow HHYCC dnf

Under 10

1 25 Gil Cordner Eastbourne Rovers
2 20 Billy Bancroft HHYCC
3 1 Ben Bisson Hillingdon Slipstreamers
4 6 Daniel Lloyd LVYCC
5 15 Clement Reuter HHYCC
6 26 Aaron Gordon Campbell HHYCC
7 16 Yani Djelil Team Darenth
8 12 Lochlan Macdonald Bigfoot Go-Ride
9 2 Peter Carpenter Sutton CC
10 13 Edward Charles Charlotteville CC
11 27 Raphael Boulton VCL
12 14 Samuel Finch PMR@toachim house
13 9 Astrid Spragg Hillingdon Slipstreamers
14 10 Molly Neath Bigfoot Go-Ride
15 7 Carys Lloyd LVYCC
16 5 Alix Barthelem HHYCC
17 11 Freddie Neath Bigfoot Go-Ride
18 23 Oscar Serpell Bell
19 22 Dylan Harman Wigmore CC +1 lap
20 18 Edward Ungers Halesowen CC +1 lap
21 17 Sammy Djelil Team Darenth +1 lap
22 8 Toby Zygo Team MK +1 lap
23 28 Oscar Nisbett Crawley Wheelers +1 lap
24 19 Rosie Carter LVYCC +1 lap
25 2 Peter Carpenter Sutton CC +1 lap
26 21 Alex Walters Bigfoot Go-Ride +1 lap
27 3 Phoebe Poston Sutton CC +1 lap
28 4 Joe Carpenter Sutton CC dnf

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Videos

Video from previous seasons can be found here

no comments.